Fatbike co to jest???

Pierwsze rowery Fatbike powstały w okolicach roku 1980 . Nie powstały one ja by można przypuszczać do pokonywania zaśnieżonych połaci terenu tylko po pokonywania piaszczystych terenów pustyni . Później zaczęto je wykorzystywać do pokonywania śnieżnych wypraw rowerowych po Alasce . Na początku nie było aż tak wielkich obręczy wiec konstruktorzy amatorzy łączyli dwa a nawet trzy z sobą .przerabiano widelce i ramy . Pierwsza albo jedna z pierwszych firm produkująca ramy fatbajków była firma Surly . Faty cechuje szeroka opona od 4 do nawet 5 cali . Dzięki szerokim obręczą 100 mm dostajemy koło o wielkim balonie . Co za tym idzie można stosować niespotykanie niskie ciśnienie powietrza w oponie które może wynosić nawet pół bara . Taka powietrzna poduszka zapewnia dużo przyczepności i daje prawie 100 mm amortyzacji na kole . W późniejszym czasie zaczęto stosować amortyzację co wyniosło Grubasy na wyższy level  jazdy po bezdrożach . Dziś większość firm światowych ma w swojej kolekcji po kilka modeli fatów . Moda na grube rowery trwa już dobre kilka lat . Moda ma swoich fanów jak i przeciwników . Sprawdź czy pokochasz grube koła i wybierz się na Grubą Przygodę z Fatbike Przygoda Cały Rok , bądź to w zimę czy lato . Wyprobuj do w górach bądź na Pustyni Błędowskiej lub na wydmach Łeby.    

Fatbike Race

Tradycyjnie co rok nasza firma wypożycza grubasy na jedyny tego rodzaju wyścig Monteria Fatbike Race Góry Stołowe . Świetna zabawa , wspaniały duch rywalizacji w malowniczym Parku Narodowym Gór Stołowych .

Wspomnieć należy ze członkowie naszej ekipy corocznie stają na podium tego wyścigu . Agnieszka Lachman jest dwukrotną Mistrzynią Monteria Fatbike Race a Fatbike Przygoda drużynowo w 2018 roku zajęła pierwsze miejsce . Zapraszamy do corocznego ścigania się z nami  

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Zapraszamy na nasz kanał YouTube!

Oops, something went wrong.

Cennik:

Cena wypożyczenia roweru i wycieczki zależy od miejsca i trasy.

Staramy się dopasować nasza ofertę do klienta i miejsca gdzie organizujemy wycieczkę. 

W cenie wycieczki zapewniamy opiekę instruktorska. Wykwalifikowana kadra instruktorska przeprowadzi wszystkich  przez szlaki  i pomoże z ustawieniem sprzętu do wagi i stylu jazdy. Przeprowadzi szkolenie z techniki jazdy i bezpieczeństwa na szlaku. 

Wystarczy pięć  osób wy zorganizować indywidualnie imprezę rowerową specjalnie dla Ciebie.  W innym wypadku można się dołączyć do naszych wydarzeń na fb.

Sprawdź nasz profil na Facebook'u!