Co to jest E-bike ?

Rower elektryczny, czyli e-bike, to w Polsce ciągle odrobinę egzotyczny sprzęt. Od lat byliśmy przyzwyczajani do klasycznych jednośladów, napędzanych całkowicie siłą naszych mięśni. Nieśmiertelne, składane Romety i kolarzówki przez lata królowały na naszych drogach, nieznacznie ustępując w ostatnim czasie „góralom”. Obowiązkowym prezentem na każdą komunię był zawsze rower, i w takim właśnie, sportowym trochę duchu, wychowały się całe pokolenia rodaków.

Oczywiście, tak samo jak resztę świata, jednoślady też dotknęła rewolucja technologiczna, która nieustannie zmienia i udoskonala praktycznie wszystko, czego używamy. Rowery zaczęły być budowane z coraz lżejszych materiałów, poszczególne komponenty miały coraz lepszą jakość, a lepsze jakościowo rowery zaczęły przypominać małe, potrafiące wszystko fortece. I w taki właśnie sposób doszło do powstania rowerów elektrycznych, najmłodszych i najbardziej zaawansowanych urządzeń, wśród całej, rowerowej rodziny. Ale z czym się to w ogóle je?

E-rower wyposażone są w silnik elektryczny o mocy około 250 W. Pozwala to rozwijać prędkość do 25 km/h, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem (a ponadto, zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, nie trzeba mieć na nie żadnych uprawnień). Możemy dzięki temu w bardzo szybki sposób poruszać się po mieście, omijając wszystkie korki, i mając przewagę nawet nad motorami – ponieważ można się nimi poruszać zarówno po normalnych drogach, jak i ścieżkach rowerowych. Mechanizm napędowy uruchamia się sam, gdy tylko zaczynamy pedałować, a obsługuje się go podobnie do przerzutek. Większość rowerów ma kilka trybów jazdy, różniących się prędkością, a obsługa ich jest naprawdę bardzo prosta. Pojazd jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy (miniatury takich akumulatorów mamy w każdym smartfonie), które pozwalają na przejechanie od 40 do nawet 80 km na jednym ładowaniu! Dodatkowo, nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby korzystać z e-bike’a w tradycyjny sposób – wystarczy wyłączyć mechanizm odpowiednim przyciskiem, i można się cieszyć klasycznym rowerem, napędzanym tylko siłą mięśni. Dwa w jednym, jakby to powiedziała Pani z reklamy proszku do prania.  Zatrzymać rower można natomiast za pomocą hamulca, albo po prostu przestając pedałować – mechanizm od razu to wyczuje, i odłączy dopływ energii do napędu.

Jest wiele powodów, dla których warto wypróbować, albo w ogóle przesiąść się na rower elektryczny. Przede wszystkim jest to bardzo ekologiczny środek transportu. W czasach, gdy wszyscy starają się zmniejszyć ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery, taki środek transportu to prawdziwy skarb. Jest jednym z najczystszych (o ile nie najczystszym) pojazdem nie wykorzystującym pracy mięśni, więc dla wszystkich, którzy troszczą się o naturę – jest to doskonały wybór.

Rower elektryczny pozwala też w doskonały sposób zadbać o własne zdrowie. Jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że dla organizmu jest trochę lepszy, niż zwykły rower. Dlaczego? Ponieważ w sprzęcie tego typu pedałujemy równomiernie, nie będąc narażeni na żadne przeciążenia, które przecież mogą skończyć się kontuzją. Niejednokrotnie słyszałem o osobach, które przeszacowały swoje możliwości, mierząc się ze stromą, długą górką, i zamiast pomóc organizmowi, tylko mu szkodziły. Korzystając z e-bike’a nie ma takiego zagrożenia, ponieważ zawsze można pomóc sobie, korzystając z elektrycznego napędu, który powinien pokonać większość wzniesień (a już na pewno tych w miastach).

Rowery elektryczne, są bardzo zdrowe dla organizmu. Mogą służyć zarówno do utrzymania kondycji fizycznej, jak i jako sprzęt rehabilitacyjny. Są idealne dla osób starszych, pozwalając przemieszczać się im dużo szybciej, niż na klasycznych bicyklach, ale też i młodych, chcących zaoszczędzić czas, i dotrzeć gdzieś szybciej . Zapraszamy na nasze wycieczki e-rowerowe z E-bike Przygoda , wypróbuj nasze maszyny na górskich szlakach ciesząc się każdym pokonanym kilometrem i metrami przewyższenia .

Zapraszamy na nasz kanał YouTube!​

Oops, something went wrong.

Cennik:

Cena wypożyczenia roweru i wycieczki zależy od miejsca i trasy.

Staramy się dopasować nasza ofertę do klienta i miejsca gdzie organizujemy wycieczkę. 

W cenie wycieczki zapewniamy opiekę instruktorska. Wykwalifikowana kadra instruktorska przeprowadzi wszystkich  przez szlaki  i pomoże z ustawieniem sprzętu do wagi i stylu jazdy. Przeprowadzi szkolenie z techniki jazdy i bezpieczeństwa na szlaku. 

Wystarczy pięć  osób wy zorganizować indywidualnie imprezę rowerową specjalnie dla Ciebie.  W innym wypadku można się dołączyć do naszych wydarzeń na fb.

Sprawdź nasz profil na Facebook'u!